Çocuk Odası Tasarımına Dair İncelikler

Çocuk Odası Tasarımına Dair İncelikler

Çocuk Odası Tasarımına Dair İncelikler

9.5.2019

Çocuklu aileler için ev dekorasyonu dendiğinde en önemli alan çocuk odası oluyor. Çocuk odası tasarımı yapmak bambaşka bir heyecan ve keyif olduğundan aileler her şeyi incelikle ele alıyor. Öyle ki online  mimarlık hizmetlerinden yararlanıyorlar. Çocuk odası dekoru kız – erkek ayrımına göre yapılıyor elbette ancak tek ayrım bu değil. Çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilememek için odadaki renkler, objeler, eşya düzeni dikkatli yapılmalıdır.  mimarlık hizmetinde odanın hacmi göz önünde bulundurularak tasarıma başlanıyor. Örneğin oda büyükse eşya seçimi ve boyutları buna göre yapılıyor, öte andan minimal ölçülerde bir oda söz konusuysa sorunsuz bir şekilde ideal oda tasarımı gerçekleştirilebiliyor. Çoğu ebeveyn küçük oda endişesi taşıyor ancak minimal oda tasarımları diğer tasarımlar kadar zengin içeriğe sahiptir.

Çocuk odası dekorasyonu çoğunlukla belli bir tema ekseninde tasarlanıyor. Erkek çocuklar için futbol, basketbol, otomobil, hayvan figürleri, çizgi film karakterleri ön planda olurken kız çocuklarında; barbie bebek, prenses teması ya da doğrudan pembe renkleri tercih ediliyor.  mimarlar veya dekoratörler, çocukların ruhsal gelişimini de düşünerek çocukların seveceği aynı zamanda güvenlikli ve konforlu bir oda tasarlıyorlar. Odalarda parlak renkler, desenli duvar kâğıtları, özel avizeler, temaya uygun perdeler ve mobilyalar kullanılıyor. Odanın genel havasını eşyalar ve duvar tasarımı belirliyor. Ev dekorasyonu gibi çocuk odaları da detaylarıyla kendini gösteriyor. Çocuk odası gibi bir iç tasarımda pembe ve mavi ağırlıklı kullanılıyor. Dekoratörler, bu iki renge takılıp kalınmaması gerektiğini belirtiyor ve çocuklar için rengârenk bir dünya kurabileceklerini belirtiyorlar. Çocuk odalarını da belli tarzlara göre şekillendirmek mümkün. Sade, şık, süslü, parlak ve benzeri içerikte birçok tarz kendi içinde uyum yakaladığından istenilen sonuçlar alınabiliyor.

Çocuk odalarını ile tasarlamak seçimlerin daha bilinçli ve güvenli olmasını sağlıyor. Birçok aile eşya seçerken ya da yerleştirirken riskleri görmeyebiliyor.  mimarlar, eşya yerleşiminde her türlü riski öngörerek adım atıyorlar. Ailelerin çocuklarının mutlulukla zaman geçireceği oda isteğini online  mimarlar ile hayata geçirmek sadece birkaç tık ile mümkün hale geliyor.

Yukarı Çık